2017 Yılı Ramazan Bayramı Kredi Kampanyaları (TÜM BANKALAR)

Bankalar bu yıl da ramazan bayramı öncesi en düşük faiz oranlarıyla ihtiyaç kredi kampanya şartları ve koşullarını duyurmaya başladı. Her sene olduğu gibi bu sene de ramazan bayramı kampanyasında bankalar maaş müşterine en düşük faizle kredi vermek üzere banka müşterilerine, maaş müşterilerinden biraz daha fazla faiz oranlarıyla kampanyalarını duyurdular. Bu sene 3 aydan 48 aya kadar ihtiyaç kredisi kullanabilirken, %1,11 den başlayan faiz oranları %1,84 oranlarına kadar çıkmaktadır. Masrafsız ve 48 aya kadar vade seçeneği sunan bankalardan ilk 5 sırayı aşağıdaki tablodan, diğer tüm bankaları yazımızın sonundan inceleyebilirsiniz.

BANKA KAMPANYA FAİZİ VADESİ VADESİ
ING Bank G Bank Kişiye Özel Faiz Oranlı ihtiyaç Kredisi %1,19 3 Ay 48 Ay
ABank ABank Bahar Kredisi %1,20 3 Ay 48 Ay
Türkiye İş Bankası Türkiye İş Bankası Geleneksel Bayram Kredisi %1,25 3 Ay 48 Ay
Denizbank DenizBank Enuygun’a Özel Web’de Kredi %1,35 3 Ay 48 Ay
Akbank Akbank Direkt Kredi %1,65 3 Ay 48 Ay

İHTİYAÇ KREDİSİ ALIRKEN BANKALAR NEYE DİKKAT EDİYOR?

Bankalardan kredi çekmek için internet üzerinden, SMS veya şubelerden direkt başvuru yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli kriterlerin başında kredi notunuz gelmektedir. Kişilerin kredi notu, bankalardan alacağı krediyi belirlemekle birlikte, sadece kredi notunuz, kredinizin onaylanması için tek bir kriter değildir. 1500 puanınız olabilir ancak borcunuzun miktarı, gelirinize denk veya gelirinizden yüksek ise yeni bir kredi almanız çok güç olur veya kredi başvurunuz reddedilebilir.

Öncelikle kredi notunuz, sonrasında toplam borçlarınız ve son 6 aya ait borçlarınızın ödeme düzenini inceleyiniz. Eğer kredi notunuz 900 puan üzerindeyse, son 6 aydır gecikmeniz yok veya aktif borcunuz yoksa öncelikle maaş aldığınız bankayla görüşünüz. Eğer maaş aldığınız bankadan kredi alamıyorsanız, daha önce kredili işlem yaptığınız herhangi bir bankayla görüşmenizi öneririz. Size, kredili bir işlem yaptığınız bankadan kredi alabilmeniz, daha önce hiç çalışmadığınız bankadan kredi alabilmenizden daha yüksek şans sağlayacaktır. Öncelikle maaş aldığınız banka, sonra daha önce herhangi bir kredili çalışma yaptığınız banka, en son daha önce hiç çalışmadığınız banka sıralamasına göre başvuru yapmanızı öneririz.

Daha önce hiç çalışmadığınız bankalara ihtiyaç kredisi başvurusu yapmadan önce kısa vadeli de olsa kredi kartı veya kredili mevduat hesabı ( ek hesap ) kullanmış olmanızı öneririz. Bu sayede düzenli ödemeler sonrası banka size güvenecek ve ihtiyaç kredisi sağlayacaktır. Hatta ödemelerinizin düzeninde herhangi bir sorun yok ve kredi notunuz da kredi alabilmeniz için iyi bir durumdaysa, banka size en düşük faiz ile kredi kullandırabilmek için kampanya sunacaktır.

RAMAZAN BAYRAMI İHTİYAÇ KREDİSİ VEREN TÜM BANKALARIN LİSTESİ

Hazırladığımız bu tabloda ihtiyaç kredisi veren tüm bankalara ait kredi kampanya isimleri, faiz oranları, minimum vade başlangıç ve en fazla olabilecek vade miktarını göreceksiniz. Tabloya göre en düşük faizi ING Bank ve İş Bankası, maaş müşterileri ve emeklilere sağlamaktadır. Standart bir tüketici için farklı faiz oranları işlemektedir. Tabloda aynı bankalara ait farklı kampanyalara göreceksiniz. Bu, sizin durumunuza göre uygulanan faiz oranlarını göstermektedir. Yine Ziraat Bankası’nın da maaş müşterilerine ayrı, standart tüketicilere ayrı faiz oranı uyguladığını hatırlatalım.

BANKA KAMPANYA FAİZİ VADESİ VADESİ
Ziraat Bankası Ziraat Bankası Çalışanın Artısı Tüketici Kredisi %1,11 3 Ay 48 Ay
Halkbank Halkbank Özel Sektör Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi %1,13 3 Ay 48 Ay
Halkbank Halkbank Kamu Çalışanlarına İhtiyaç Kredisi %1,13 3 Ay 48 Ay
ICBC ICBC Turkey Hesaplı Kredi %1,16 3 Ay 48 Ay
ING Bank ING Bank Kişiye Özel Faiz Oranlı ihtiyaç Kredisi %1,19 3 Ay 48 Ay
Fibabanka Fibabanka Yıldız Kredi %1,19 3 Ay 48 Ay
Abank ABank Bahar Kredisi %1,20 3 Ay 48 Ay
Vakıfbank Vakıfbank Bahar Kredisi %1,20 3 Ay 48 Ay
BANKA KAMPANYA FAİZİ VADESİ VADESİ
ING Bank ING Bank Yüksek Tutarlı İhtiyaç Kredisi %1,21 3 Ay 48 Ay
Türkiye İş Bankası Türkiye İş Bankası Geleneksel Bayram Kredisi %1,25 3 Ay 48 Ay
Türkiye İş Bankası Türkiye İş Bankası Maaşım İş Bankası’nda Kredisi %1,27 3 Ay 48 Ay
Garanti Bankası Garanti Bankası Bayram Kredisi %1,29 3 Ay 48 Ay
Denizbank DenizBank Enuygun’a Özel Web’de Kredi %1,35 3 Ay 48 Ay
HSBC HSBC İhtiyaç Kredisi Kampanyası %1,37 3 Ay 36 Ay
Şekerbank Şekerbank Özgür Kredi %1,55 3 Ay 48 Ay
Akbank Akbank Direkt Kredi %1,65 3 Ay 48 Ay
ING Bank ING Bank İhtiyaç Kredisi %1,84 3 Ay 48 Ay

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.