Evde Bakım Maaşı / Parası Yatan İller Haziran 2017

Devlet tarafından evde bakıma muhtaç kişilere bakan kişilere verilen ödemeler aylık olarak yapılmakta olup ay ay il il günleri değişmektedir. Düzenli yapılan bu ödemeler ortalama olarak her ayın 15’i ile 25’i arasında ödenmektedir.

EVDE BAKIM MAAŞI ALMA ŞARTLARI NELERDİR

Evde bakım maaşı alabilmeniz için 3 şart aranmaktadır. Şartlar sırasıyla, bakıma muhtaç kişinin ağır engelli olduğuna dair sağlık kurul raporu, bakıma muhtaç kriterlerine uygun olması ve gelir kriterine uygun olması durumunda herkes bakım maaşını aylık olarak alabilmektedir.

Buna göre bakıma muhtaç kişi için devlet hastanesinden “ağır engelli” yazılı raporun alınması gerekmektedir. Akabinde bakıma muhtaç kişinin yemeğini ve kişisel ihtiyaçlarını kendi başına gideremiyor durumda olması gerekmektedir. Bu şartlardan sonra bakıma muhtaç kişiye bakacak kişinin kazancının asgari ücretin 2/3 ünü geçmemeli ve mal varlığının ( ev, araba vb. ) olmaması gerekmektedir.

EVDE BAKIM PARASI NE ZAMAN YATIYOR

Evde bakım maaşları, her ay düzenli olrak yatmakta olup her ayın 10. Günü, 15. Günü ve 20. gününe kadar ödenmektedir. Genel olarak 10unda başlayan evde bakım paraları ayın 20sinde tamamen o ay için ödenmiş olur. Ziraat Bankası hesabınızdan bakım parasının yatıp yatmadığını an be an takip edebilirsiniz.

2017 YILI HAZİRAN AYI BAKICI MAAŞLARI YATAN GÜNCEL LİSTESİ

1- Amasya
2- Tokat
3- Diyarbakır
4- Afyonkarahisar
5- Antalya
6- Malatya

Liste günlük olarak aktif güncellenme olup sizin bulunduğunuz ilde ödemenin yapılmış ancak listemizin güncellenmemiş olması durumunda aşağıdaki yorum alanından bizlere bildiriniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.