Finansbank Enpara İnternet Mobil Bankacılığı Hata Neden Çalışmıyor

An itibariyle Finansbank / Enpara mobil ve internet bankacılığına girişte tüm kullanıcılar “Üzgünüz, şuanda işleminizi gerçekleştiremiyoruz. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz” hatası almaktadır. Bu hatanın, Enpara ve Finansbank sisteminde güncelleme nedeniyle oluştuğu tahmin edilmektedir.

Aynı hata genel olarak her gün saat 00:05 ile 02:00 arasında tekrar etmektedir. Havale veya EFT işlem yapmak istediğinizde aldığınız bu hata, sistemsel olarak bir güncelleme veya backup ( yedekleme ) sırasında olduğu bilinmektedir.

Hatanın çözümü için beklemek gerekmekte olup Enpara / Finansbank’ın QNB olarak katar şirketine devir edilmesi sonrası gelişmesi, kullanıcılarda sistemin stabilitesinin bozulduğu algısı oluşturmaktadır. Hatanın net ve kesin çözümü için Finansbank / Enpara’nın konuyla ilgili açıklama yapması sonrası açıklamanın blogumuzda paylaşacağını bildiririz.

“Üzgünüz, şuanda işleminizi gerçekleştiremiyoruz. Lütfen daha sonra tekrar deneyiniz” Hatası

Finansbank / Enpara kaynaklarından aldığımız duyuma göre, sistemsel yoğunluk veya güncelleme olduğu zamanlarda; sistem tüm kullanıcılar tamamen kapatılmaktadır. Bu sırada kullanıcıların işlem yapması ve oluşabilecek sistemsel arızaların önüne geçilmesi için böyle bir uygulama yapıldığı yönündedir. Bu durumda çözüm olarak beklemek dışında yapılabilecek bir şey olmadığı belirtilmiştir.

00:05 ile 02:00 arasında oluşan bu hatanın nedeni de sistemsel olarak yedekleme ve günsonu işlemlerinden dolayı olduğu yönündedir. Bu saatlerde aldığınız bu hatanın maalesef çözümü olmayıp EFT işlemi için birkaç saat daha beklemeniz dışında yapılabilecek bir işlem bulunmamaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.