Sicili Bozuk Olanlara Kredi Veren Bankalar (GÜNCEL)

Bankalardan daha önce kredili işlemler yaptıysanız ve ödemelerinizde gecikme olduysa, gecikmeden öte kanuni takip başladıysa banka siciliniz bozulmuş; yani kredi notunuzda düşüş olmuş olması doğal bir durumdur. Sicilinizin bozulması sonrası tekrar nakit ihtiyacınızdan dolayı bankalarla görüşüyor ancak hiçbir sonuç almıyorsanız bu yazımız tam size göre!

Öncelikle bilmeniz gereken; aktif kanuni takibi olan hiç kimse, hiçbir şart ve koşulda kredi alamaz. Size, kredi çıkartırım diyen varsa, bu kişilere kesinlikle inanmayınız. Kanuni olarak bankaların, aktif icra, kanuni takibi olan kişilere kredi vermesi kanuni suçtur. Bu nedenle hiçbir banka, aktif olarak kanuni takip sürecinde olan veya haciz aşamasına gelmiş kişilere kredili hiçbir ürün onaylayamazlar. Kredili ürünlerin onaylanması sırasında kanuni takip / haciz durumuna bakılarak, alınan rapor kredi dosyanıza eklenir. Bankalarda tanıdıklarınız dahi olsa size kredili ürün veremez.

SİGORTAM YOK, NASIL KREDİ ALIRIM?

Aynı zamanda aktif sigortanız yoksa herhangi bir firmada sigortalı çalışan değilseniz hiçbir banka size kredi onaylayamaz. Yine kanuni nedenlerden dolayı, aktif sigortası 1 gün dahi olmayan kişi veya kişiler kredili ürün kullanamazlar. Hiçbir tanıdık veya para ile kredi çıkartabileceğini söyleyen kişiler bu işlemi yapamazlar.

KANUNİ TAKİBİM VAR, NASIL KREDİ ALIRIM?

Ancak, herhangi bir kanuni takip / icra durumunuz yoksa sadece kredi notunuzda düşüş varsa veya daha önceki yıllar kredili ürün kullanıp gecikmeye düştüyseniz ve kredi notunuzdan dolayı kredi, kredi kartı alamıyorsanız veya icra / kanuni takip yaşadınız ancak ödemesini tamamladınız, üzerinden 5 yıl gibi uzun bir süre geçmesine rağmen halen kredi kullanamıyor, kredi kartı alamıyorsanız yazımızı sonuna kadar okuyarak, bu sorunu kısa vadede olmasa da orta vadede çözümünü sizinle paylaşacağız.

SİCİLİM BOZUK, NASIL KREDİ ALIRIM?

Öncelikle teminatlı kredi kartı kullanmanızı öneririz. Teminatlı kredi kartı ile 500 TL için 250 TL limit, 1000 TL için 500 TL’ye kadar; bloke ettirdiğiniz miktarın %50si kadar limit veren bankalar ile görüşerek, 1 ay ile 3 ay arasında teminatlı kredi kartı kullanarak, ödemelerinizi düzenli yapmak üzere kara listeden çıkabilirsiniz. Şuanda aktif olarak Kuveyt Türk bankası Bloke teminatlı kredi kartı vermektedir. Bloke teminatlı kredi kartı için aktif kanuni takip ve hacizlik bir durumunuz olmaması gerekmektedir. Aktif borçlarınız olabilir ancak kanuni takip sürecine girmiş olmamalısınız.

Bu kredi kartı size, bankaya yatırdığınız teminat miktarının yarısı kadar limitlendirilmiş gerçek bir kredi kartı sunmaktadır. Bu sayede, bu kredi kartını belirli süre düzenli ödeyerek bankalar gözünde artık güvenilir kişi pozisyonuna geçmenize olanak sağlamaktadır.

Bu kartı kullanırken findeks üzerinden her ay 1 kere olmak üzere kredi notunuzu güncelleyerek takip etmenizi öneririz. Akabinde teminatlı kartınızı iptal ettirmeden farklı bankalar veya teminat olan bankaya kredi kartı veya kredi başvurusunda bulunabilirsiniz.

Süreç ile ilgili yaşadıklarınızı aşağıdaki yorum bölümümüzden bize yazabilir, sorularınızı sorabilirsiniz. Uzmanlarımız sorularınızı ve yorumlarınızı günlük takip ederek, dönüşler sağlamaktadır.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.